PAMUKKALE TURU

KONAKLAMALI TUR

1.Gün; Sabah saat 06:30 de Milas Köy garajında misafirlerimiz ile buluştuktan sonra Yatağan yolu üzerinde bulunan Pınar Başında Kahvaltı (Ekstra) molası veriyoruz.

Asırlık Çınar ağacı altında serpme kahvaltımızı yaptıktan sonra sanatın kenti olarak bilinen Afrodisias antik kentine doğru yola çıkıyoruz. 1958 yılında dünyaca ünlü fotoğrafçımız Ara GÜLER tarafından keşfedilen Afrodisias antik kenti 9 Temmuz 2017 yılında UNESCO tarafından Afrodisias Arkeoloji alanı olarak UNESCO Dünya Mirası Listesine alındı. Prof Dr. Kenan Emir'inde antik kent üzerinde yapmış olduğu çalışmaları unutmamak gerek. Kent adını Aşk ve Güzellik tanrıçası Aphrodite'den almış. Afrodisias Aphrodite tapınağı, tiyatrosu, Hamamları ve 30.000 kişilik Stadyumu, heykel işçiliği ile Anadolu'daki görülesi antik kentlerden bir tanesi. Afrodisias ziyaretimiz sonrası öğle yemeği için kısa bir mola veriyoruz.

Mola sonrasında yer altındaki Pamukkale olarak bilinen Denizli Hozanda bulunan Kaklık mağarasına doğru yola çıkıyoruz. 2002 yılında Turizme açılan Kaklık mağarası beyaz travertenleri ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Kaklık Mağarası sonrasında Karahayıt'da bulunan Termal Otelimize giriş yapıyoruz. Günün yorgunluğu otelimizin termal havuzunda atıyoruz.

Akşam yemeğimiz Otelimizde.

2.Gün Otelimizde Kahvaltımızı yaptıktan sonra termal suların içerisindeki kireçlerin çökeltisiyle oluşan Pamukkale travertenlerinin beyazlığında çıplak ayaklarımızla yürüyoruz. Ardından tarihi Hierapolis antik kenti (Nekropol, Dominitian Kapısıi Sütünlu Cadde, Karbondioksit havuzu, Cin deliği, Tiyatro)gezdikten sonra öğle yemeği molası (ekstra) yemek molası sonrasında Dünyaca ünlü tekstil atölyelerinin bulunduğu Buldan'a geçiyoruz. Buldan sonrası Milas'a dönüş yolculuğumuz başlıyor.

 

 Aklınızda Bulunsun

. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ( Koltuk + sigorta ücreti alınır.)

. 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirim

 Tura Dâhil Olan Hizmetler 

. Profesyonel rehberlik hizmeti

. Seyahat Sağlık sigortası

. Lüks araçlar ile ulaşım

. 1 gece otel konaklaması

. Otelde 1 akşam yemeği ve 1 sabah kahvaltısı

. Araç içi ikramlar

 Tura Dâhil olmayan Hizmetler

. Tüm şahsi harcamalar

. Otel harici alınan tüm yemekler

. Otelde yemeklerde alınan içecekler