KEMALPAŞA -KIMIZ-NAZARKÖY TURU

GÜNÜBİRLİK TUR / Kazak at çiftliği / Nazarköy

Sabah Saat 06:30 'da siz değerli misafirlerimiz ile Milas Köy Garajından Kemal Paşaya doğru yola çıkıyoruz.

Bafa Gölünde sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Kahvaltı (ekstra) Kahvaltı ve ihtiyaç molası ardından Çinli köy mahallesinde yer alan Çinili Köşk'e ulaşıyoruz.

Seramik sanatçısı Ümran Baradan tarafından yaptırılan Kemal Paşa Belediyesine (2009) devredilen Çinili Köşk günümüzde Müze olarak geziliyor. Dünyanın her yerinden farklı sanatçıların hazırladıkları Seramik ve Heykeller burada sergilenmektedir. Çinili köşk aynı zamanda Güzel Sanatlar Lisesi olarak da hizmet vermektedir.

Müzede rehberimizden aldığımız değerli bilgilerin ardından bir sonraki ziyaret noktamız olan Kımız Vadisine doğru yola çıkıyoruz. Türklerin Orta Asya'dan Ege kıyılarına kadar olan göç hikâyesini burada tanıklık ediyoruz.

Kımız vadisinin zengin doğasında At binip Ata Evi Otağında at sütünden yapılan Kımız içerek Türk boylarının yemeklerini tadıyoruz(ekstra). Mini Kazakistan olarak anılan Kımız Vadisinden hoş anılar ile ayrılıyoruz.

Sonrasında Eski ismi Kurudere olan ancak nazar boncuğu imalatından dolayı Nazar Köy adını alan son ziyaret noktamıza ulaşıyoruz. Nazar Köyü keşfetmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Nazar Köyü keşfederken tezgahların üstünü süsleyen nazar boncuklarının imalat atölyelerini ziyaret etmeyi unutmayın!!

Nazar Köyü keşfettikten sonra yemyeşil ormanlık alanların arasından süzülerek Saklı Cennete doğru yola çıkıyoruz.

Yukarıkızılca Köyünün Asarlık mevkii olarak bilinen Saklı Cennete manzaranın keyfini sürüyoruz. Manzara keyfinden sonra Milas' a doğru yola çıkıyoruz. .

Latmos-Travel kalitesindeki bir başka turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 Tura dahil hizmetler

  • Tur boyunca geçerli seyahat sağlık sigortası
  • Turizm belgeli lüks transfer aracı
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Otopark ücretleri

 Tura Dâhil olmayan Hizmetler

. Sabah kahvaltısı

. Şahsi harcamalar

. Öğle yemeği

. Ören yeri girişleri ( Müze kart almanızı tavsiye ediyoruz.)