KIBRIS TURU- 3 GÜN

K.K.T.C / KIBRIS TURU

1.Gün; Sabah saat 06:00'da İzmir Adanan Menderes Havalimanında siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. 07:50'de kalkacak olan Pegasus Hava yollarına ait K.K.T.C Ercan Havalimanı uçuşu için check-in işlemlerine başlıyoruz. Saat 09:20'de Ercan Havalimanına iniyoruz. Havalimanında bizi bekleyen rehberimizle buluşup turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Makarios'un avukatı ve çok büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Paplo Pavilides'in evi Mavi Köşk'ü (Kaçakçının Köşkü) ziyaret ediyoruz. Sonrasında Vasilya bölgesinde bulunan Aşk Ağacı, Barış Özgürlük Müzesi, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Fransızcada Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Köyü Manastırı ve Kilisesini gezdikten sonra öğle yemeği (ekstra) ve serbest zaman için Girne merkeze geçiyoruz. Serbest zaman sonrasında Girne yat limanını ve Girne kalesini gezip otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde

 2.Gün; Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Kıbrıs barış harekatında yer alan Şehitlerimizin yattığı Boğaz Şehitliği, Rauf DENKTAŞ'ın mezarı, Lefkoşa, Dr.Nihat İLHAN beyin, eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı küvet olayın izlerinin sergilendiği Barbarlık Müzesi, Cumhur Başkanlığı Konutu, Venedik sütunu, Lokmacı barikatı, Arasta sokak, Selimiye camii, Büyük han gezilerimizi yapıp Gazimağusa ya geçiyoruz. Gazimağusa da öğle yemeği (ekstra) molası adaya özgü tatlardan şeftali kebabını denemenizi öneririz. Yemek molası sonrası Gazimağusada bulunan Namık KEMAL zindanı, Lala Mustafa Paşa camii ve şehrin muhteşem sur duvarlarını görüyoruz. Ardından hayalet şehir kapalı Maraş gezilerimizi de tamamladıktan sonra Girne de bulunan otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 3.Gün; Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında saat 11:30'da otelimizden ayrılıyoruz. Girne merkezde alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası Ercan Havalimanından İzmir'e olan yolculuğumuz için 14:30 da Pegasus hava yollarının İzmir Adnan Menderes Havalimanına 16:30 uçuşu için Check-in işlemlerine başlıyoruz.

Aklınızda Bulunsun 

. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ( uçak bileti + sigorta ücreti alınır.)

. 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirim

. Kredi kartına taksit imkânı.

. Yurt dışı çıkışları için Yeni Kimlik Kartı Olmalı

Tura Dâhil Olan Hizmetler 

. Profesyonel rehberlik hizmeti

. 2 gece Otel konaklaması

. Otelde 2 akşam yemeği ve 2 sabah kahvaltısı

. Seyahat Sağlık sigortası

. Lüks araçlar ile ulaşım

. Gidiş dönüş uçak bileti

. Programda belirtilen tüm turlar

Tura Dâhil olmayan Hizmetler 

. Tüm şahsi harcamalar

. Otel harici alınan tüm yemekler

. Otelde yemeklerde alınan içecekler

. Türkiye'nin her yerinden Adnan Menderes havalimanına ulaşım.