KARADENİZ TURU

KONAKLAMALI TUR -Ekstra tur ücreti yok-

Cuma akşam 19:00 da siz değerli misafirlerimizle Milas Köy garajında buluşup İzmir, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya üzerinden yolda gerekli molalara vererek sabah erken saatlerde Bolu'ya ulaşıyoruz.

1.Gün; ABANT, AMASRA, SAFRANBOLU.

Çam ve köknar ağaçlarının baskın olduğu bir tabiat parkı içinde, yaklaşık 1350mt yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölü olarak bilinen Abant Gölünü geziyoruz. Gezimiz sonrasında Amasra'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Devrek, Bartın üzerinden öncelikle Bakacak Tepesinden Fatihin ilk gördüğünde 'Çeşmi Cihan' (Dünyanı gözleri) dediği Amasra'yı kuş bakışı izleyip fotoğraflama şansımız oluyor. Amasra büyük limanda balık salata ziyafeti çekmek için serbest zaman. Yemek sonrası Küçük limanda tarihi Roma köprüsünü, Amasra kalesini ve Çekiciler çarşısını gezip Tavşan adasını gördükten sonra Müze kent olarak bilinen Safranbolu'ya doğru hareket ediyoruz. Hıdırlık tepesinden eski Safranbolu'yu kuş bakışı seyredip Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Safranbolu evleri ve tarihi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Kaymakamlar evini geziyoruz. Cinci hanı, Hamamı, Köprülü cami, Güneş saati ile şehri keşfedip tarihi arastada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman. Daha sonra Unesco tarafından 'Dünya Kültür Mirası Listesi'ne' alınmış olan bu müze kentte otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 2.Gün; Kastamonu, Sinop, Samsun 

Sabah Kahvaltımız sonrasında otelimizden ayrılıp bir başka kültür şehirlerimizden olan Kastamonu'ya doğru yola çıkıyoruz. Kastamonu'da Şerife bacı anıtını tarihi hükümet konağını gördükten sonra, Boyabat taş köprü yolunu izleyerek kuzeydeki en uç şehirlerimizden biri olan Sinop'a ulaşıyoruz. Birçok dizi ve sinema filmine ev sahipliği yapan şehirde turumuzu yapıp meşhur Sinop kalesini ve tarihi ceza evini geziyoruz. Şehrin lezzetlerini denemek üzere öğle yemeği molası( öğle yemeği ekstra) Cevizli mantıyı denemenizi öneriyoruz. Sinop'ta gezeceğimiz yerler arasında Aklimanı gördükten sonra Bafra'da Kızıl ırmak deltasını geçerek 19 Mayıs üzerinden Samsun'a ulaşıyoruz. Atatürk'ün samsuna çıkış noktasında Atatürk heykelinin önünde fotoğraf molası verip rehberimiz tarafından kent hakkında bilgilendiriliyoruz. Sonrasında günün yorgunluğunu atıp dinlenmek üze otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün; Ordu, Akçaabat 

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıp Çarşamba ve Yeşil ırmak üzerinden yeşilin başkenti olarak kabul edilen Ordu'ya ulaşıyoruz. Şehri 450mt yükseklikten seyredebileceğimiz Boz tepeye teleferik ile çıkıp muhteşem vadileri ve sahili yüksekten izlemenin keyfini sürüyoruz. Ordu'daki gezimiz sonrasında Trabzon'un köftesi ile ünlü kıyı ilçelerinden Akçaabat'a doğru yola devam ediyoruz. Akçaabat'ın meşhur ustalarından biri olan Nihat ustada öğle yemeği (ekstra) molası. Yemek sonrasında 1400mt yükseklikte Hıdırnebi Yaylasında yer alan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimizi yerleştikten sonra varış zamanımıza bağlı olarak yaylayı geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 4.Gün; Trabzon, Rize, Çamlıhemşin, Ayder. 

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıp Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz. Trabzon'da Ayasofya Müzesini gezip şehre özgü gümüş işleme sanatı örneği olan 'kazaziye' (hası bilezik) alış verişi için serbest zaman. Serbest zaman sonrasında Trabzon'u tepeden gören Soğuk su semtine çıkıp Atatürk köşkünü geziyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından dik yamaçlı vadilere zümrüt yeşili yaylalara tarihi kemerlere coşkun akan dereleri ile ünlü Rize şehrine ulaşıyoruz. Şehir içerisinde gerçekleştirdiğimiz turun ardından şehre özgü Rize Bezi atölyelerine geçip imalatları hakkında bilgi alıp dileyen misafirler için alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Hemşin, Hala, Poloit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü Fırtına Deresi kıyısında öğle yemeği (ekstra) molası. Çamlıhemşin den Hala deresini takip ederek 1350mt yükseklik deki Ayder yaylasına çıkıp otelimize yerleşiyoruz. Varış zamanımıza göre Ayder yaylasında bulunan Gelin Tülü şelalesi gezimiz ardından Akşam yemeğine kadar yaylada serbest zaman.

5.Gün; Hopa, Batum 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonrası Hopa da bulunan Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısından Gürcistan sınırını geçip Batum şehrine doğru yola çıkıyoruz. Şehirde sırası ile Avrupa Meydanı, Botanik Park'ı gezdikten sonra şehir merkezinde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Gürcistan'ın meşhur şaraplarını ve Harço Çorbasını deneyip Gürcü mutfağının farklı lezzetlerini deneyebilir. Serbest zaman sonrasında Batum dan ayrılıp Hopa'daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. No; Batum gezisine katılmak istemeyen misafirlerimize alternatif olarak Borçka, Kara Göl turuna katılabilir. (Ekstra ücrete tabidir.)

 6.Gün; Of, Çaykara, Uzungöl, Sümela Manastırı, Zigana

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Trabzon'un en doğu ilçelerinden biri olan Of'a hareket ediyoruz. Of da çay fabrikası ziyaretinde bulunup, Çay üretimi hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra Çaykaraya ulaşıp 1090mt yükseklikte etrafı Çam ormanı ile kaplı vadinin tam ortasında bulunan Uzungöl'e çıkıyoruz. Uzungölde öğle yemeği (ekstra) molası ve serbest zaman. Sonrasında Maçka üzerinden Sümela Manastırına doğru yola çıkıyoruz. 1150mt yükseklikte Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan halk arasında Meryem Ana adıyla da bilinen Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı ziyareti sonrasında zümrüt yeşili ormanları bilinen Zigana Dağına doğru yola çıkıyoruz. Zigana'da yer alan otelimize yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz manzaranın ve doğanın keyfini çıkarmak için otelimizin etrafında dolaşabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün; Gümüşhane, Amasya 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra meşhur Zigana Tünelinden geçip. Tarihi İpek yolunu izleyerek Pestil-Köme, Ahşap işçiliği ile ünlü Gümüşhane'ye doru yolumuza devam ediyoruz. Gümüşhane'de alışveriş için mola. Mola sonrasında Amasya'ya doğru yola devam ediyoruz. Amasya'da Arkeoloji müzesi, Mumyalar Müzesi, Fikir, Zikir ve Şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. Beyazıt Külliyesi, Alçak Köprü, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı ve Kral Mezarlarını görüp ve Amasya'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 8.Gün; Çorum-Ankara-Afyon-Milas Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Amasya da bulunan Ferhat-Şirin efsanesine konu olan Ferhat Su Kanallarını görüyoruz. Sonrasında kısa bir yolculuk la Çorum'a ulaşıyoruz. Leblebi si meşhur bu şehirde kısa bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Leblebi alışverişi yapabilir. Mola sonrasında Ankara ya doğru yolculuğumuz devam ediyor. Ankara da Atamızı ziyaret için ANITKABİR e uğruyoruz. Sonrasında Milas'a olan yolculuğumuz Afyon, Uşak, İzmir üzerinden devam ediyor. Yolda gerekli molaları vererek Milas'a ulaşıyoruz.

 Aklınızda Bulunsun 

. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ( Koltuk + sigorta ücreti alınır.)

. 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirim

. Kredi kartına taksit imkânı. Tura Dâhil Olan Hizmetler

. Profesyonel rehberlik hizmeti

. 7 gece otel konaklaması

. Otellerde 7 akşam yemeği ve 7 sabah kahvaltısı

. Seyahat Sağlık sigortası

. Lüks araçlar ile ulaşım

. Araç içi ikramlar

. Yayla ulaşımları Tura Dâhil olmayan Hizmetler

. Tüm şahsi harcamalar

. Otel harici alınan tüm yemekler

. Otelde yemeklerde alınan içecekler