KAPADOKYA TURU

2 GECE KONAKLAMALI TUR

Cuma akşam 21:00 da siz değerli misafirlerimizle Milas Köy garajında buluşup Kapadokya ya olan yolculuğumuza Aydın, Denizli, Konya üzerinden gerçekleştiriyoruz. Yolda gerekli molaları verdikten sonra sabah erken saatlerde Kapadokya'ya giriş yapmadan önce Aksaray Ağaçlı tesislerinde kahvaltımızı alıyoruz. (ekstra) Kahvaltı molamız sonrasında Kapadokya'ya ulaşıyoruz.

1.Gün: Göreme - Çarıklı Kilise - Asmalı Konak -Sinassos - Uçhisar - Ürgüp - Onyx

Tarih deki ismi Koroma olan bu günkü adı Göreme Vadisi. Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret ediyoruz. Göreme Açık Hava Müzesinde; Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilisesi ve antik döneme ait Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane ve İncilin baştan sonra resmedildiği Tokalı Mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Şapkalı Peri bacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu aynı zamanda bütün Kapadokya bölgesinin panoramik manzarasını seyredebileceğimiz Üç Güzeller mevkiinde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası öğle yemeği (ekstra) molası özellikle testi kebabını denemenizi öneriyoruz. Mola sonrasında Asmalı Konak dizisinin çekildiği Rum mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Mustafa Paşa köyünü ziyaret ettikten sonra bölgenin en yüksek noktası olan muhtelif dönemlerde savunma amaçlı kullanılmış tamamen doğal oluşum olan kaya bloğunun oyulması ile Hitit döneminde (MS.9.Y.Y) inşa edilmiş Uçhisar Kalesini ziyaret ediyoruz. Ardından bölgenin zenginliklerinden sadece biri olan Onyx taşının işlendiği taş atölyesini ziyaret edip konaklama yapacağımız Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Çavuşin - Paşabağ - Avanos - Çömlek Atölyesi- Dervent Vadisi- Kızılırmak- Hacı Bektaş Veli 

Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz gün doğumunda Balon turuna katılabilir. (ekstra) Sabah Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Kayaların oyulması ile oluşan antik dönem yerleşim yerlerinin yer aldığı Çavuşin ören yerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra çok başlı Peri bacalarının ve Keşiş hücrelerini göreceğimiz Paşabağında fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası farklı şekilleri andıran ( burada hayal gücünüz devreye giriyor) Peri bacalarının bulunduğu Devrent vadisini geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş devrinden bu yana aynı teknik ve malzeme ile üretilen Çanak Çömlek Atölyelerinin yer aldığı Avanos'a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak'tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile çamurun sanat eserine dönüşmesine şahitlik ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz burada üretilen sanat eserlerinden satın alabilirler. Avanos sonrası öğle yemeği molası (ekstra) yemek molası sonrası Horasanda dünyaya gelen Yeni çerilerin piri Hacı Bektaş Velinin türbesinin de yer aldığı Hacı Bektaş Veli ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş Veliden sonra Halı Atölyelerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüş yapıyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Kapadokya'da gelenekselleşen Kapadokya Türk gecesi etkinliğine katılabiliriz. ( Kişi başı 60TL)

 3.Gün: Derinkuyu Yeraltı Şehri - Mevlana Müzesi - Narlı Göl - Ihlara Vadisi - Yılanlı Kilisesi - Dönüş Yolculuğu

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün ki ilk durağımız düşman baskılarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derin Kuyu Yeraltı şehri (Kaymaklı yeraltı şehri) güzergâhımız üzerinde Volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölünü (Krater Gölü) görüyoruz sonrasında öğle yemeği için mola veriyoruz (ekstra). Yemek molası sonrasında Kanyon - Vadi olan doğa harikası Ihlara Vadisine Ağaçaltı, Yılanlı gibi kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadi gezimizi tamamladıktan sonra Milas'a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda gerekli molaları verdikten sonra akşam geç saate Milas'a varıyoruz.

Aklınızda Bulunsun

. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz ( Koltuk + sigorta ücreti alınır.)

. 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirim

. Kredi kartına taksit imkânı.

 Tura Dâhil Olan Hizmetler

. Profesyonel rehberlik hizmeti

. 2 gece Otel konaklaması

. Otelde 2 akşam yemeği ve 2 sabah kahvaltısı

. Seyahat Sağlık sigortası

. Lüks araçlar ile ulaşım

. Araç içi ikramlar

Tura Dâhil olmayan Hizmetler 

. Tüm şahsi harcamalar

. Otel harici alınan tüm yemekler

. Otelde yemeklerde alınan içecekler

. Ören yeri girişleri ( Müze kart alınmasını tavsiye ederiz)