ÇANAKKALE-BOZCAADA TURU

1 GECE KONAKLAMALI TUR

1.Gün: Akşam Milas Köy Garajından 23:00 misafirlerimiz ile buluşup Edremit - Altınoluk üzerinden, Ezine Geyikli Yükyeri feribot iskelesinden, Mitolojik efsanelerde adı sıkça geçen Bozcaada'ya geçmeden önce Geyikli de kahvaltı molası veriyoruz (ekstra). Kahvaltı sonrasında feribot ile adaya geçiyoruz. Adanın en görkemli yapısı olan Bozcaada Kalesi ile turumuza başlıyoruz. Kale gezimiz esnasında rehberimiz hem ada hakkında hem de kale hakkında bizleri bilgilendiriyor.

Sonrasında Bozcaada sokaklarında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Bozcaada sokaklarını keşfederken adaya has şarapları deneyip satın alabilir. Adanın meşhur Domates reçelini de denemeyi unutmayın Öğle yemeğine içinse Bozcaada sokaklarında aperatif tatlar ile geçiştirebilirsiniz veya limanda bulunan restoranlarda adaya özgü tatları deneyebilirsiniz. (ekstra).

Mübadele yıllarına kadar adadaki Rum ve Türk halklarının yüzlerce yıl barış içerisinde yaşadığı Bozcaada'da şimdilerde Rumların sayısı bir elin parmakları kadar az. Bozcaada sokaklarında bu iki kültürün izlerini keşfediyoruz. Eski Rum evleri yanı sıra adada yer alan Rum Kilisesini de ziyaret ediyoruz. Kilise ziyaretimiz sonrası ada yer alan şarap imalathanelerinden birini ziyaret ediyoruz. Sonrasında adanın meşhur üzüm bağlarına doğru yola çıkıyoruz. Üzüm bağları sonrasında Çanakkale ye gitmek için adadan ayrılıyoruz. Çanakkale de yer alan otelimize giriş yapmadan önce şehrin simgesel yapıları olan Saat Kulesi, Aynalı Çarşı ve Truva filminde kullanılıp şehre hediye edilen Truva atını görüyoruz. Sonrasında konaklama yapacağımız otelimize geçiş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

2.Gün: Sabah erken saate otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Çanakkale'den feribot ile Eceabat'a geçiyoruz.1.Dünya savaşının en önemli zaferleri arasında yer alan Çanakkale savaşının yaşandığı topraklarda Kilitbahir Kalesi,Namazgah Tabyasını ile başlayan turumuz Seyit Onbaşı Anıtı, Mecidiye Tabyası ile devam ediyor. Turumuz Şahindere Sargı Yeri Şehitliği ve Çanakkale savaşlarında şehit düşen yaklaşık 59 bin şehidimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisi olan Çanakkale Şehitlikler Abidesi olarak devem edecek. Günün kalanında Seddül Bahir, Ertuğrul Tabyası, Ezineli Yahya Çavuş ve arkadaşları için yapılmış olan Şehitlikler ve Anıtı, Ertuğrul Köyü ziyaretlerimizden sonra, Alçıtepe Köyünde öğle yemeği (ekstra) için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Yazıtı, Anzak Lone Pıne Anıtı, Arıburnu, Anzak Koyunu görerek 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı, Kemal Yeri ile turumuz sona eriyor. Bu anlamlı ve duygu dolu turumuz sonrasında Ecaabattan feribot ile Çanakkale geçiyoruz. Daha sonrasında, İzmir üzerinden Milas'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molaları vererek akşam geç saatlerde Milas'a ulaşıyoruz.

Aklınızda Bulunsun

. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsiz (sigorta ücreti alınır.)

. 6-12 yaş arası çocuklar %50 indirim

. Kredi kartına taksit imkânı.

 Tura Dâhil Olan Hizmetler 

. Profesyonel rehberlik hizmeti

. 1 gece otel konaklaması

. Otelde 1 akşam yemeği ve 1 sabah kahvaltısı

. Seyahat Sağlık sigortası

. Lüks araçlar ile ulaşım

. Araç içi ikramlar

. Feribot geçişleri

 Tura Dâhil olmayan Hizmetler 

. Tüm şahsi harcamalar

. Otel harici alınan tüm yemekler

. Otelde yemeklerde alınan içecekler